پروژه ها

پروژه حسینیه آیت الله سامت

یکی از پدیده های هنری در معماری بی همتای ایران، هنر گچبری است .

مصالح اصلی بکار رفته در این هنر گچ می‌باشد. گچ به دلیل داشتن خاصیت شکل‌پذیری، چسبندگی، رنگ مطلوب، کاربرد آسان، فراوانی و ارزانی کاربرد زیادی در هنرهای تزئینی دارد.

هنرمندان گچ بری توانسته‌اند با خلاقیت خود طرح‌های زیبایی از هنر گچ بری را مطابق با نیازهای زمان پیاده‌سازی کنند. شاید بتوان نام این نوع گچ بری را گچ بری مدرن گذاشت. طرح‌های جدیدی که به دست هنرمندان جوان برای ساختمان‌های امروزی پیاده‌سازی می‌شود بیشتر از نورپردازی استفاده می‌گردد تا حال و هوای جذاب تری به اثر بدهند.

به طور کلی، در هنر گچ بری انواع خطوط کوفی مشجر و مشبک و نیز خط های نسخ، ثلث و نستعلیق استفاده فراوان شده است.

در تزیینات گنبد حسینیه حضرت آیت الله سامت (ره) که در محله قدیمی عبیدزاکانی و نزدیک مرکز گردشگری حمام قجر و در جوار مسجدی کوچک ولی با قدمت 250 ساله (ملاباشی) به دست توانای استادکاران قزوینی و تحت نظر مهندسان این شرکت اجرا گردیده است ،  از کتیبه مسجد حیدریه قزوین که تاریخ آن به  قرن دوم هجری قمری می رسد  الهام گرفته شده است و فضای کم نظیری از طراحی تذهیب و گچ بری و نقوش اسلامی ، اثری ذی قیمت و چشم نواز را برای ناظران پدید آورده است.

پروژه بازسازی گرمابه تنکابنی

گرمابه تنکابنی مربوط به دوره قاجار است و در قزوین، خیابان امام خمینی، تقاطع خیابان مولوی واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۸۶۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تبدیل این گرمابه به مکان توریستی با چاشنی پذیرایی و رستوران توسط شرکت تدبیر پارسه و با سرمایه گذاری میلیاردی از سال 1398 آغاز و با روند 2 ساله همراه گردیده است.

شرکت اسکان کاسپین به عنوان مجری بازسازی ابنیه این اثر ملی با کار گرفتن هنر استادکاران قزوینی ، در حال حاضر مشغول اجرای پروژه در این مکان می باشد.

 

گرمابه تاریخی تنکابنی واقع در بافت تاریخی قزوین  با مساحت ۶۶۰ متر مربع از بناهای ارزشمند مربوط به دوره قاجار است

احداث برج تجاری مسکونی عالم

برج 19 طبقه ی عالم واقع در ضلع شمال شرق میدان جانبازان شهرقزوین به مساحت 2552 مترمربع در سال 1398 توسط مهندسین این شرکت شروع و در حال ساخت می باشد.

این پروژه دارای 5 طبقه زیرزمین و 13 طبقه برروی پیلوت می باشد که کاربری آن پارکینگ-تجاری و مسکونی می باشد.

برج مسکونی دکتر مجابی

احداث ساختمان واقع در خیابان ملاصدرا – قزوین دارای 5 طبقه  که شامل 6 واحد (4 واحد 330 متری و دو واحد 165 متری ) و زیرزمین می باشد .

ساخت این بنا با مساحت کل  2300 مترمربع توسط مهندسین در سال 1399 شروع گردیده است.

 

استخر

 

 

پروژه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

 

 

کارخانه ایده آل

 

 

پروژه روستای سزنق

 

 

هتل 5 ستاره